ust_banner

sol_blok

Ana sayfa
 
KURAN-I KERİM

HADİSLER
İNCELEME - ARAŞTIRMA
GÜNDEM YAZILAR
BAŞKA HAKİKATLER
EKÜMENİK KUTSAL KİTAP
<< Tamamını Oku >>

Apokrif Kitaplar

Kitab-ı Mukaddes
 
Linkler
İletişim

"(Resûlüm) de ki:
Ey Ehl-i Kitap!
(Yahudi ve Hıristiyanlar!) Sizinle bizim aramızda müşterek olan bir söze geliniz: Allah'tan başkasına tapmayalım; O'na hiçbir şeyi eş tutmayalım ve Allah'ı bırakıp da kimimiz kimimizi ilahlaştırmasın. Eğer onlar, yine yüz çevirirlerse, işte o zaman; 'Şahit olunuz ki, biz Müslümanlarız' deyiniz."

(Âl-i İmran S., 64)

İnsanımız okumaya ve öğrenmeye isteksiz

- Hocam, bizde ilim adamı yok, malumat sahibi olanlar var dediniz ama, malumat sahibi olmak da bir şey. Bence onlar bile azınlıkta!

- Haklısınız! İnsanımızda okumaya, öğrenmeye karşı da büyük bir isteksizlik var. Batı ülkelerine gidenlerinizin mutlaka dikkatini çekmiştir; otobüste, trende, metroda kısa yolculuklarda bile insanların büyük çoğunluğunun bir şeyler okuduğunu görürsünüz. Çoğunun elinde bir kitap, bazısının elinde bir gazete veya dergi vardır.

Televizyonları, gazeteleri, dergileri ciddi inceleme ve araştırma ürünü, büyük emek ve masraflara mal olmuş eğitici, öğretici programlarla, yazılarla, yorumlarla dolu. Bizde ise hiçbir eğitici öğretici yönü bulunmayan, magazin ve eğlence ağırlıklı niteliksiz yayınlar revaçta. Bu kültürle yetişen bir insandan ne beklenebilir!

 
alt_banner